reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prodej bytu a fakturace  (Přečteno 2567 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Anna Říhová

  • Host
Prodej bytu a fakturace
« kdy: 12. 03. 2012, 00:45:57 »
Dobrý den,
Firmě s.r.o. vedu PÚ (plátce DPH). Firma prodala dle Kupní smlouvy rozestavěnou bytovou jednotku (půdní nástavba). Ve smlouvě je uvedeno, že stanovená cena (soudní odhad) bude splatná až v r. 2013.  Den podání na KÚ byl 30.12.2011 a 6.2.2012 byl již proveden vklad. Měla bych tento dotaz, kdy mám nebo jsem měla vystavit fakturu a odvést DPH? Děkuji za odpověď
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Miriam Lukášová

  • odborný poradce
  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 197
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Prodej bytu a fakturace
« Odpověď #1 kdy: 14. 03. 2012, 15:35:53 »
Dobrý den,
dle § 21, odst.4 se zdanitelné plnění považuje za uskutečněné dnem předání nemovitosti nabyvateli do užívání (dnem předání klíčů od bytu) nebo dnem doručení listiny, ve které je uvedeno datum právních účinků vkladu do katastru nemovitostí nebo dnem zápisu změny vlastnického práva, a to tím dnem, který nastane dříve.
Pokud došlo k faktickému předání nemovitosti v roce 2011, potom měla být odvedena DPH k 31.12.2011. V případě, že k předání došlo po zápisu do katastru nemovitostí, dph by měla být odvedena k datu zápisu do katastru.
Miriam Lukášová
odborný poradce serveru Podnikatel.cz



 

Platby GoPay

reklama