reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Mzdový výměr  (Přečteno 4800 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Aleš Sýkora

• Host
Mzdový výměr
« kdy: 14. 03. 2012, 13:49:40 »
Dobrý den,obracím se na Vás s dotazem týkající se mého mzdového výměru. Od 10.3.2012 jsem zaměstnán a byla mi řádně předána smlouva a věci týkající se jí včetně mzdového výměru. Původní ústní dohoda zněla že moje mzda bude ve výši 10000,- měsíčně. Po obdržení a podepsání mzdového výměru oběma stranami jsem zjistil,že je tam uvedená "hodinová" mzda v této výši. Společnost se ke mě nezachovala od začátku dobře co se týče pracovních podmínek a proto můj dotaz tedy zní-mohu trvat na vyplacení mzdy v této výši-tedy hodinové? Předem děkuji za odpověď
Sýkora Aleš Praha

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline FABIAN & PARTNERS

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • FABIAN & PARTNERS
Re:Mzdový výměr
« Odpověď #1 kdy: 15. 03. 2012, 09:22:18 »
Mzdový výměr představuje jednostranný právní úkon zaměstnavatele, který zaměstnanci určuje výši mzdy. Pokud nastane jakákoliv změna skutečností týkajících se údajů obsažených ve mzdovém výměru, je povinností zaměstnavatele změnu nahlásit zaměstnanci a to písemně nejpozději v den, kdy změna nabude účinnosti. V tom případě se jedná o jednostranný mzdový výměr, který zaměstnanec nemusí odsouhlasit, ale pouze jej převezme jako informaci o výši jeho mzdy.

Je ovšem zcela jisté, že takovouto „hodinovou“ mzdu nelze spravedlivě požadovat. Je zcela evidentní, že jde o písařskou chybu, neboť takto stanovená mzda jistě neodpovídá mzdě jiných zaměstnanců na obdobných pozicích.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz

Platby GoPay

reklama