reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Mandátní smlouva  (Přečteno 3291 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Sajbot

 • Host
Mandátní smlouva
« kdy: 08. 03. 2012, 15:39:22 »
Dobrý den. Zajímalo by mě, jestli je stanoven finanční limit odměny mandatáře na měsíc a rok.
Děkuji, Jaroslav Sajbot.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline FABIAN & PARTNERS

 • Stálý člen
 • ***
 • Příspěvků: 124
  • Zobrazit profil
  • FABIAN & PARTNERS
Re:Mandátní smlouva
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2012, 09:22:05 »
Dobrý den, finanční limit odměny mandatáře stanoven není, nicméně doporučuji, aby se jednalo o odměnu obvyklou a aby odměna byla sjednána písemně v mandátní smlouvě. Mandátní smlouva by rovněž měla obsahovat ustanovení o úhradě (či "neúhradě) dalších nákladů, které s předchozím souhlasem mandanta účelně vynaloží při plnění svých závazků z mandátní smlouvy. V případě, že by odměna mandatáře zahrnovala veškeré náklady související s prováděním smlouvy, případně je činnost mandatáře spojena s určitým rizikem, je vyšší odměna obhajitelná. V případě, že mandátní smlouva neobsahuje ustanovení o nákladech, které vzniknou mandatáři, použije se podpůrně ustanoví § 571 obchodního zákoníku, podle kterého je mandat povinen uhradit mandatáři náklady, které mandatář nutně nebo účelně vynaložil při plnění svého závazku, ledaže z jejich povahy vyplývá, že jsou již zahrnuty v úplatě.

Odměna mandatáře vstupuje do nákladů mandanta a právě obvyklost výše odměny je podstatná z pohledu daňové uznatelnosti nákladů. Nepřiměřeně vysoká odměna mandatáře by mohla vést k "neuznatelnosti" nákladů.
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář
Brno, Marešova 304/12, PSČ 602 00
Praha 1, Revoluční 8, budova B1, 2. patro, PSČ 110 00
ID datové schránky: 4s7unxn

www.fabianpartners.cz
www.pohledavkyonline.cz
www.spravaspolecnosti.cz 

Platby GoPay

reklama