reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovoz zboží ze zemí mimo EU  (Přečteno 11522 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kovajda313

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dovoz zboží ze zemí mimo EU
« kdy: 08. 03. 2012, 10:12:10 »
Dobrý den,
dovoz kosmetických přípravků a a zdravotnických prostředků. Co mě čeká při registraci těchto produktů a co budu potřebovat od výrobce?
děkuji Vršecká

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamapetr.cizek2

  • Host
Re:Dovoz zboží ze zemí mimo EU
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2012, 15:32:12 »
Dobrý den,
 
1) Dovoz kosmetických výrobků
 
Obecně při dovozu kosmetických výrobků je třeba zajistit, aby kosmetické prostředky byly při uvedení na trh bezpečné, zejména aby nezpůsobily poškození zdraví osob a vyhovovaly hygienickým požadavkům stanoveným vyhláškou.
 
Při uvedení prostředku na trh se vyžaduje provedení tzv. notifikace, která se provádí elektronicky v Registru kosmetických prostředků KOPR. Po připojení na uvedenou adresu se nejprve zaregistrujete (zvolíte volbu „Registrace“) a v následujícím formuláři zvolíte volbu „Oznámení uvedení na trh u kosmetického prostředku“. Na základě vyplnění základních údajů o firmě obdržíte od KSRZIS doporučeně poštou login a následně po návratu potvrzené doručenky obdržíte heslo na e-mailovou adresu kontaktní osoby. Systém generuje automatické potvrzení o přijaté notifikaci.
 
Před uvedením kosmetického výrobku na trh je dále povinnost zajistit hodnocení jeho   bezpečnosti pro zdraví osob, a to pouze k tomu oprávněnou kvalifikovanou osobu (kontakt poskytne např. Státní zdravotní ústav). V případě, že výrobek pochází z některého členského státu EU, postačí hodnocení vystavené oprávněným orgánem daného státu EU (pozor však, musí se obsahově jednat o hodnocení bezpečnosti výrobku, v některých případech dávají výrobci jiný typ osvědčení, který není dostačující).
 
Na adrese uvedené na obalu kosmetického prostředku musí být veřejnosti snadno dostupné údaje o kvalitativním složení kosmetického prostředku, o kvantitativním složení, pokud jde o obsah nebezpečných chemických látek, a o nežádoucích účincích kosmetického prostředku plynoucích z jeho používání. Tyto údaje by Vám měl poskytnout výrobce.
 
2) Dovoz zdravotnických prostředků
 
Pro dovoz zdravotnických prostředků je obecně nutné splnit oznamovací povinnost k Ministerstvu zdravotnictví ČR, jejíž obsah/rozsah se liší podle typu činností spojených s dovozem zdravotnických prostředků. Pro podrobnější informace k této otázce doporučuji metodickou publikaci vydanou MZČR, kterou naleznete zde.
 
S pozdravem
 
Petr Čížek
ZalozFirmu.cz


 

Platby GoPay

reklama