reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sociální pojištění - vedlejší činnost  (Přečteno 937 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Bc. Markéta Žerníčková

  • Host
Sociální pojištění - vedlejší činnost
« kdy: 27. 02. 2012, 20:58:22 »
Dobrý den,
v květnu 2011 jsem začala podnikat, pro výpočet ZD jsem využila paušál a základ daně mi vyšel 10 544Kč. Přehled o příjmech a výdajích na pojišťovnu jsem vyplnila. Nevím si rady jak vyplnit přehled pro OSSZ, jelikož nejsem povina platit pojištění (nedosáhla jsem rozhodného přijmu). Vyplnila jsem řádek č. 26.Daňový základ 10544Kč., do řádku č. 27 a 28 jsem uvedla počet měsíců vedlejší činnosti 8, ř. č.29. prům. měsíční daňový základ 1318Kč, řádek č. 30- 36 mám nuly, řádek číslo 37 a 38 (nevím jestli mám uvést částku "úhrn příjmů ze záv.činnosti a funk.požitků" nebo "základ daně ze zaměstnání"), řádky 39-42 zase nuly. Dále nevím jestli mám vyplňovat 7.část "Výše zálohy na důchodové pojištění, příspěvek na stát.pol.zaměstnanosti na rok 2012".

Mnohokrát děkuji za radu
Žerníčková

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama