reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Zrušení životního pojištěni a převedení na novou smlouvu  (Přečteno 10318 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hanka

  • Host
Dobrý den,

prosím Vás, když zaměstnanec rušil životní pojištění a převedl si celou částku na nově založené životní pojištění u jiné pojišťovny, lze mu provést roční zúčotvání? Částku zaslal na novou smlouvu jako mimořádné pojistné s tím, že 50% dal na růstový fond a 50% na fond světových trendů. Co jsem si pročetla, jsou různé názory. Někdo tvrdí, že lze provést zúčtování u zaměstnavatele, když bylo odbytné převedeno celé na nově založené životní pojištění, někdo tvrdí, že si musí zaměstnanec podat přiznání na FÚ sám.

 Děkuji Hanka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHana Šalášková

  • Host
Re:Zrušení životního pojištěni a převedení na novou smlouvu
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2012, 13:06:56 »
Já to teď nedávno řešila a podle zákona DzP při plném převodu na nově vzniklou smlouvu to není zdanitelný příjem. Takže bych roční zúčtování v klidu udělala....


 

Platby GoPay

reklama