reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání  (Přečteno 1454 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Luděk Fiala

  • Host
Daňové přiznání
« kdy: 23. 02. 2012, 17:43:46 »
Dobrý den,

našel jsem si na netu interaktivní formulář a rád bych Vás poprosil o radu. Nevim, zda si mohu odečíst 3 měsíce za vyživování manželky když byla na ÚP a zbytek roku si přizná sama a dále pak zda do kolonky údaje o dětech napsat obě děti, když jedno mi odečítají každý měsíc z vyplaty a druhé si nechávám odečítat jednou za rok.
Předem děkuji za odpověď. Fiala

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2012, 15:28:31 »
Dobrý den pane Fialo,

slevu na dani za Vaši manželku si můžete uplatnit pouze v případě, že Vaše manželka neměla vlastní příjem za rok přesahující částku 68 000,- Kč. Doporučuji nahlédnout do ustanovení § 35ba odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů, neboť některé druhy příjmů se do uvedené částky nezapočítávají. Pokud by Vaše manželka měla příjem přesahující 68 tis. Kč za rok, pak bohužel nemůžete uplatnit slevu na dani vůbec (ani za měsíce, kdy byla evidována na úřadu práce).

Jinak co se týče uplatnění daňových zvýhodnění na děti, uveďte je prosím do daňového přiznání obě (neuplatňuje-li děti Vaše manželka).

Přeji Vám hezký den.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama