reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dovolená u nemocné  (Přečteno 1454 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

• Host
Dovolená u nemocné
« kdy: 22. 02. 2012, 06:10:32 »
Dobrý den,
mohla byste mi poradit, jak se mám vypořádat s dovolenou zaměstnankyně? Ještě stále jí zůstalo 10 dní z roku 2010. Nemohla si je vybrat, protože od září 2011 je nemocná. Její nemoc trvá dosud, potom, pravděpodobně na přelomu března a dubna, přejde v peněžitou pomoc v mateřství. Jak mám tedy postupovat v případě výše uvedených deseti dní dovolené za rok 2010? Má si ji pak vyčerpat po skončení peněžité pomoci v mateřství (pravděpodobně v září nebo v říjnu) společně s nárokem dovolené za rok 2011?
Děkuji za odpověd.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Dovolená u nemocné
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2012, 10:50:42 »
Dobrý den,

v souladu s novými podmínkami čerpání dovolené od roku 2012, dovolená z roku 2010 nezaniká, protože nemohla být čerpána z důvodu nemoci. Bude čerpána ihned po odpadnutí překážky. Ve Vašem případě by měla zaměstnankyně požádat o čerpání dovolené buď před nástupem na PPM (ukončí neschopenku) nebo bezprostředně po skončení pobírání PPM spolu s dovolenou za rok 2011, případně i 2012.

Dagmar Kučerová  ;) 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama