reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Uplatnění výdajového paušálu u prodeje vytěženého dříví - nepodnikatel  (Přečteno 1950 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiří Švec

  • Host
Dobrý den,
jsem fyzická osoba nepodnikatel. Společně se 2 dalšími spoluvlastníky (oba fyz. osoby nepodnikatelé) vlastníme les, každý jsme třetinovým spoluvlastníkem. V roce 2011 jsem prodal vytěžené dříví, veškeré výdaje i příjmy s tímto související jsem platil / obdržel já (ústní dohoda s ostatními spoluvlastníky), předpokládám, že tedy i sám zdaním. Je možné toto dle zákona o DPFO §10, odst. 4 považovat za zemědělskou výrobu a uplatnit tedy 80% výdajový paušál dle §7 odst. 7?
Funguje toto i s ohledem na popsané spoluvlastnictví? Pokud by byl problémem §11, bylo by řešením, že by každý z nás zdanil svůj třetinový podíl sám? Bylo by pak možné uplatnit 80% výdajový paušál?
Děkuji za radu
Jiří Švec

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Dobrý den pane Šveci,

v tomto případě prosím dodržte dikci § 11 zákona o daních z příjmů, tedy příjmy ze spoluvlastnictví se musí zdanit u jednotlivých spoluvlastníků dle jejich podílů, jinak může stanovit u užívání věci písemná smlouva.

Co se týče "obsahu" zemědělské výroby, je v tomto přesnější pokyn GFŘ D-6 - k § 7 odst. 1 písm. a) se stanoví, že do zemědělské výroby včetně hospodaření v lese se zahrnuje:
...
g) hospodaření v lese podle zákona č. 289/1995 Sb. lesního zákona.

Hezký den.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama