reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Silniční daň  (Přečteno 1532 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kubíček

  • Host
Silniční daň
« kdy: 19. 02. 2012, 19:02:49 »
Dobrý den
Jsem OSVČ,vlastním automobil,ale k podnikání ho nepoužívám.Pokud potřebuji něco dovést,tak volám kamarádovi s velkým autem a ten mě to doveze.Samozřejmě platí řádně silniční daň.
FÚ po mě chce zaplacení daně i zpětně za x let...mají na to právo??
Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Silniční daň
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2012, 00:03:35 »
Dobrý den,

pokud automobil k podnikání nepoužíváte (zároveň si neuplatňujete výdaje), pak v souladu s ustanovením § 2 odst. 1 zákona č. 16/1993 Sb., o dani silniční, ve znění pozdějších předpisů, není automobil předmětem silniční daně a povinnost k její úhradě tedy nevzniká.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama