reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpis produktu za nákupní cenu  (Přečteno 5960 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomáš Cacek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Odpis produktu za nákupní cenu
« kdy: 18. 02. 2012, 15:57:55 »
Dobrý den,

Rád bych se zeptal, provozujeme e-shop ovšem ne jako hlavní činnost, můžeme si zboží pro sebe brát na nákupní cenu? Na jednu stranu je kravina abychom si k tomu něco a přidávali a to danily když to máme pro sebe. Na druhou stranu jedna naše známá dostala za to pokutu 5000,- od FÚ. Radila nám, že máme zboží odepisovat jako prošlé nebo s poškozeným obalem. Prodáváme různé čaje, koření, eko droggerii, zdravou výživu ..celkově produkty zabývající se životním stylem a než se něco rozhodneme prodávat sami to vyzkoušíme. Něco nás ani nezaujmě tak to ani neprodáváme. Poměr zboží které jsme si vzali pro sebe a které jsme prodali je to tak 1:5 takže to je docela dost.

Potom by mě zajímalo mám li např. nějakou akci něco a k tomu něco zdarma...řekněme že mě se to i přesto vyplatí, ovšem jak odepsat onen produkt co byl zdarma mohu ho odepsat za nákupní cenu? a mohu si jeho nákupní cenu přidat do nákladů(je to pro mě výdaj)?

Děkuji za odpověď

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Odpis produktu za nákupní cenu
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2012, 23:46:38 »
Dobrý den,

je podstatné, v jaké právní formě podnikáte. Pokud podnikáte jako fyzická osoba, je část výdajů na pořízené zboží (v daňové evidenci) nebo nákladů na prodané/spotřebované zboží (vedete-li účetnictví) daňově neuznatelná. Pokud podnikáte například prostřednictvím společnosti s ručením omezeným, situace je odlišná s různými daňovými důsledky pro různé způsoby "odebírání" zboží.

Co se týče druhého dotazu, pokud budete mít například akci "4+1", z hlediska daně z příjmů se bude jednat o daňově uznatelný výdaj.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama