reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dotaz k podnikání  (Přečteno 3666 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

TerezaRoz

  • Host
Dotaz k podnikání
« kdy: 18. 02. 2012, 22:41:13 »
Dobrý den, měla bych takový dotaz. Přemýšlím o tom, že bych si otevřela živnostenský list....chtěla bych se zabývat nákupem a prodejem obleční, věcí do domácnosti, atd...(ale více prodejem oblečení)! Ale, abych se dostala k věci...Musím mít kamenný obchod, nebo to není podmínka? Jelikož, by pro mě bylo jednodušší prodávat přes internet...Další otázka? Musím si zařídit i to, že budu plátcem DPH? nebo to není potřeba?....Děkuji za informace Tereza

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



petr.cizek2

  • Host
Re:Dotaz k podnikání
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2012, 08:51:19 »
Kamenný obchod (vy smyslu obchodu, kde budete mít zboží vystavené a budete jej zde prodávat zákazníkům) mít nemusíte, zboží lze prodávat i pouze po internetu. Ze zákona jste však povinna mít tzv. "místo podnikání", tj. oficiální adresu Vašeho sídla, kterou ohlašujete na živnostenském úřadě a která slouží jako Vaše oficiální adresa podnikání např. pro doručování písemností úřadů státní správy apod. Tuto adresu lze zřídit i v místě Vašeho trvalého bydliště, v takovém případě živnostenský úřad ani nevyžaduje doložení souhlasu majitele objektu. V případě, že byste toto místo podnikání umístila mimo adresu svého trvalého bydliště, je třeba živnostenskému úřadu doložit i souhlas majitele příslušného objektu.

Povinnost registrovat se jako plátce daně je stanovena pouze pro určité případy, zejména v případě, že Váš roční obrat dosáhne částky 1.000.000 Kč. Do té doby je registrace jako plátce DPH dobrovolná.


 

Platby GoPay

reklama