reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příjmy z pronájmu pole  (Přečteno 3315 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

maja

  • Host
Příjmy z pronájmu pole
« kdy: 18. 02. 2012, 09:31:10 »
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat - sestřenice pronajímá pole JZD kde jí za loňský rok přišlo od nich cca 600,- , jinak byla celý rok zaměstnaná, musí ten příjem 600,- zdanit? a kam s tím do přiznání? Děkuji Majka

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Příjmy z pronájmu pole
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2012, 23:26:07 »
Dobrý den,

v tomto případě je možné, že Vaší sestřenici ani nevznikne povinnost podat daňové přiznání. Podle ustanovení § 38g odst. 2 zákona o daních z příjmů platí, že daňové přiznání není povinen podat ten, který má pouze příjmy ze závislé činnosti od jednoho zaměstnavatele (či postupně od více zaměstnavatelů), přičemž u zaměstnavatele/zaměstnavatelů podepsal daňové prohlášení a zároveň neměl jiné příjmy (tedy i příjmy z pronájmu) přesahující 6 000,- Kč (za rok).

Pokud by povinnost podat přiznání vznikla, pro účely vyplnění přiznání se jedná o příjem z pronájmu podle § 9.

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama