reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak je to s doručováním zrušením PP ve zkušební době?  (Přečteno 1318 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petra Nová

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Dobrý den,
na školení k novele ZP koncem loňského roku jsme probírali i variantu doručování zrušení PP ve zkušební době formou poštovních služeb. Konkrétně mi jde o to, že jsme se ptali na to zda, pokud pošlu zrušení PP poštou, dám úložní dobu 10 pracovních dní, tak se mi o těchto 10 dní zkušební doba eventuálně prodlouží nebo zda musím počítat i s těmito 10 dny zkušební doby a poslat to vždy s předstihem. Bylo nám řečeno, že se doba prodlouží, že pokud pošlu "zrušení" 20.02.2012 a zkušební doba je přitom  do 29.02. 2012, tak pracovní poměr skončí dnem doručení nebo uplynutím úložní doby, t.j. 02.03.2012. Nyní jsem četla komentář na jednom z portálů věnujících se pracovnímu právu, který toto vyvrací a tvrdí, že PP nemůže být takto zrušen, protože zkušební doba už uplynula. V Praxi by to znamenalo posílat to vždy max. 15 dní před uplynutím zkušební doby.
Předem děkuji za pomoc.
S pozdravem
Petra N. :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama