reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Srážky ze mzdy a vyplacená mzda.  (Přečteno 1669 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

František

• Host
Srážky ze mzdy a vyplacená mzda.
« kdy: 17. 02. 2012, 11:52:10 »
Dobrý den.
Můj čistý měs. příjem je 17,558 Kč. Za měsíc leden mi byla vyplacena čistá mzda po srážkách 5,841 Kč. Zdá se mi to spočítáno špatně. Jsou prováděny srážky. Jedna přednostní - výživné ve výši 6,000 Kč a ostatní nepřednostní. Dle mých výpočtů dle metodik na internetu (viz. www.epravo.cz) i kalkulaček by mi měla být vyplacena ještě tzv. třetí třetina (2,922 Kč) k výše uvedené částce tedy celkově cca 8,761 Kč. Bohužel paní účetní mi tvrdí, že vyplacená částka je správná a že uvedenou třetinu použila na přednostní pohledávku a že je vlastně tato třetina zahrnuta v částce 5,841 Kč. Opravdu nevím jak je to dobře.Že by to všude na internetu a ve všech příkladech bylo špatně? Ona dále tvrdí, že takhle to má nastaveno v SAP a že je to tudíž dobře.Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Srážky ze mzdy a vyplacená mzda.
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2012, 16:37:46 »
Dobrý den,

konkrétní výpočty neposkytujeme. V každém případě ale povinnému musí zůstat alespoň základní nezabavitelná částka (+ případné částky na vyživované osoby) a jedna třetina, která vždy náleží povinnému, tj. v roce 2012 minimálně: 5842 + 2922 Kč.

Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama