reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pracuji v zahraničí  (Přečteno 1656 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Libor

• Host
Pracuji v zahraničí
« kdy: 17. 02. 2012, 11:21:36 »
Dobrý den,

Od roku 2008 pracuji a odvádím daně v Irsku. Jsem povinnen dokladovat toto na českém daňovém úřadu každý rok, nebo stačí komletně vše doložit až po návratu do ČR?

A ještě poprosím o jednu odpověď:
V Květnu 2008 jsem ukončil zaměstnání v ČR a odcestoval do Irska kde pracuji od Července 2008.  Tudiž jsem do konce května danil v ČR a od Července téhož roku už v Irsku. Co mám ale dělat s těmi měsíci co jsem daň neodváděl,jelikož jsem neměl zaměstnání.V ČR jsem byl odhlášen a v Irsku jsem ještě neměl nárok na sociální systém?

Děkuji za Vaše odpovědi

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jan Molín

• Profík
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Pracuji v zahraničí
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2012, 23:14:16 »
Dobrý den,

v tomto případě závisí, kde jste tzv. daňovým rezidentem. Pro určení, kde jím budete, bude třeba nahlédnout do smlouvy o zamezení dvojímu zdanění s Irskem (č. 163/1996 Sb.). Obecně platí, že v zemi, kde jste daňovým rezidentem, máte povinnost zdaňovat své tzv. celosvětové příjmy.

Je zároveň možné, že Vám povinnost podat přiznání k dani z příjmů v České republice ani nevznikla (to se týká i období, kdy jste nepobíral žádný příjem).

S pozdravem
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/

Platby GoPay

reklama