reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odpočet úroků z úvěru - roční zúčtování  (Přečteno 2996 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana Hotařová

 • Host
Odpočet úroků z úvěru - roční zúčtování
« kdy: 17. 02. 2012, 07:44:46 »
Dobrý den,
prosím o radu - může uplatnit odpočet úroků z úvěru v ročním zúčtování daně zaměstnankyně která předložila úvěrovou smlouvu, výpis z katastru nemovitostí, kde je zapsán pouze manžel,který v dědictví zdědil zastavěnou plochu - rodinný dům,  a dále předložila ohlášení drobné stavby(opravy) rod. domu na Obecním úřadu v místě trvalého bydliště na oba manžele. Děkuji Hotařová

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Dagmar Kučerová

 • redaktorka a odborný poradce
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 1 554
  • Zobrazit profil
  • Podnikatel.cz
Re:Odpočet úroků z úvěru - roční zúčtování
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2012, 10:43:38 »
Dobrý den,


jde o opravu bytu, tedy § 15 odst. 3 písm e zákona o daních z příjmů. Dále se v odstavci 4 píše:  Jde-li o předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) a e), může být základ daně snížen pouze ve zdaňovacím období, po jehož celou dobu poplatník předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a) až c) vlastnil a předmět bytové potřeby uvedený v odstavci 3 písm. a), c) a e) užíval k vlastnímu trvalému bydlení nebo trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů a v případě výstavby, změny stavby nebo koupě rozestavěné stavby užíval předmět bytové potřeby k vlastnímu trvalému bydlení nebo k trvalému bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou manželů po splnění povinností stanovených zvláštním právním předpisem pro užívání staveb.


Je tedy zřejmé, že pro písmeno e) není vlastnictví bytové potřeby nutné. Manželé zde bydlí, je tedy možné odpočet úroků provést.


Dagmar Kučerová  ;)     
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz 

Platby GoPay

reklama