reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňový bonus na dítě  (Přečteno 1410 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

plucnarka

  • Host
Daňový bonus na dítě
« kdy: 16. 02. 2012, 23:22:22 »
Dobrý den!
Lze prosím uplatnit daňový bonus na dítě v případě, že dítě je partnerů, žijí v jedné domácnosti,ale nejsou manželé? Už jsem četla x názorů, ale pokaždé je to jinak. Syn žije s přítelkyní a mají spolu syna, tak by mně zajímalo, kdo z nich si bonus může uplatnit.
Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňový bonus na dítě
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2012, 22:52:58 »
Dobrý den,

tuto situaci řeší ustanovení § 35c odst. 6 zákona o daních z příjmů. Za vyživované dítě (na které lze uplatnit daňové zvýhodnění) se považuje:
- dítě vlastní,
- dítě osvojené,
- dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů,
- dítě druhého z manželů a
- vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit.

Ve Vašem případě se tedy jedná o dítě vlastní, na které lze daňové zvýhodnění uplatnit.

Hezký den.
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama