reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Příjem 1.500,- Kč - zdanit?  (Přečteno 1666 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Turnerová

  • Host
Příjem 1.500,- Kč - zdanit?
« kdy: 16. 02. 2012, 13:37:48 »
Dobrý den,
v objektu na podnikání máme nájemníka, který nám platí nájem a zároveň plní funkci topiče. Za to bychom mu chtěli dávat měs. Kč=1.500,--Kč. Jakou uzavřít dohodu, aby se neplatilo soc. ani zdravotní, asi o pracovní činnosti, že? A jak je to s daní? Nájemník má hlavní pp jinde. Topiče vykonává pouze, když je doma z práce a přes noc.
Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Příjem 1.500,- Kč - zdanit?
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2012, 17:10:35 »
Dobrý den,

uzavřete-li dohodu o provedení práce, v jejímž případě měsíční příjem nepřesáhne 10 000 Kč, nebudete odvádět žádné pojistné. Z tohoto příjmu budete pouze srážet daň 15 % (jde o konečnou srážkovou daň, nikoliv zálohu na daň, viz § 6 odst. 4 zákona o daních z příjmů).

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama