reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: HPP+DPČ s měs. příjmy nižšími než 5tis.Kč  (Přečteno 2378 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

breppta

• Host
HPP+DPČ s měs. příjmy nižšími než 5tis.Kč
« kdy: 15. 02. 2012, 16:29:26 »
Dobrý den,
v roce 2011 jsem byla zaměstnána na HPP a ještě měla dvě DPČ, pokaždé u jiného zaměstnavatele. Protože si zpracovávám daňové příznání sama (uplatňuji si část roku odpoč. položku na studující dceru), požádala jsem obě firmy, kde jsem měla DPČ, o potvrzení o příjmu. Obě mi přišla s nulovými částkami s tím, že jsem u žádné nepřesáhla měsíčně částku Kč 5tis. Mám tedy do daň. přiznání uvést příjmy pouze z HPP? Domnívala jsem se, že tam musím uvést veškeré příjmy. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:HPP+DPČ s měs. příjmy nižšími než 5tis.Kč
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2012, 06:42:47 »
Dobrý den,

dle § 38g zákona o daních z příjmů je zaměstnanec, který má souběžně více zaměstnavatelů povinen podat daňové přiznání (s výjimkou příjmů, z nichž byla sražena daň konečnou srážkovou daní). To je i Váš případ. Příjmy do 5000 korun bez podpisu prohlášení se zdaní konečnou srážkovou daní. Znamená to, že je konečná a již se nevyúčtovává. Do přiznání je neuvádíte.

Dagmar Kučerová  ;)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama