reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové přiznání  (Přečteno 1674 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Václav

  • Host
Daňové přiznání
« kdy: 15. 02. 2012, 13:17:53 »
Dobrý den, jsem zaměstnancem velké firmy. Daňové přiznání si zpracovávám sám, mám tak jistotu, že je uplatněno všechno. Dnes jsem odevzdal na FÚ Přiznání k dani z příjmu FO za rok 2011 a bylo mi řečeno, že mi toto přiznání má zpracovávat firma. Má za mne jako za zaměstnance opravdu přiznání podávat firma, ve které pracuji nebo je rozhodnutí na mě? Děkuji za odpověď.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2012, 09:00:48 »
Dobrý den,

daňové přiznání za zaměstnance NIKDY nezpracovává zaměstnavatel. Zřejmě však na finančním úřadě měli na mysli, že dle § 38g zákona o daních z příjmů nejste povinen podat DP a mohl jste zaměstnavatele požádat o ROČNÍ ZÚČTOVÁNÍ záloh - což je ovšem Vaše právo, nikoliv povinnost.

Tím, že si podáváte daňové přiznání sám, neděláte nic protizákonného, je to jen jedna z možností.

S přátelským pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama