reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Trvalý PP + OSVC  (Přečteno 1457 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Novotný Filip

  • Host
Trvalý PP + OSVC
« kdy: 15. 02. 2012, 04:27:55 »
Dobrý den.
Mám trvalý prac. poměr a jako vedlejší činnost jsem od srpna do prosince 2011 zprostředkoval několik smluv jako finanční poradce a odměny za zprostředkování činí 20360kč. Chci se zeptat, zda lze vykázat jako výdaje v rámci této činnosti nákup mob. telefonu a notebooku? A zda, když nejsem plátce DPH, můžu žádat o vrácení DPH z těchto dvou předmětů?
                                                                                                 Předem děkuji za odpověď. Novotný

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Trvalý PP + OSVC
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2012, 08:36:32 »
Dobrý den,

- telefon a notebook lze uplatnit jako daňový výdaj, pouze v případě, že pořizovací cena překročila 40 000 Kč (u jednotlivého předmětu), budete jej evidovat jako odpisovaný hmotný majetek - potom nemůžete uplatnit celou částku, ale pouze roční odpis (viz § 31, resp. 32 zákona o daních z příjmů),

- DPH Vám coby neplátci vrácena nebude.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama