reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: JE MOŽNOSŤ ZNÍŽENIA ZÁKL.DANE O ŽIV.POISTENIE PLATENÉ v SR?  (Přečteno 1305 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Dobrý deň, pracovala som ako zamestnanec celý rok 2011 v ČR. Rozhodujem sa teraz kde mám podať daň.priznanie práve kvoli životnému poisteniu, ktoré si platím na Slovensku. Tak v ČR ako i v SR ponúka zákon zníženie ZD o sumu zaplateného poisteného, ale neviem či keby som podala daň. priznanie v ČR či sa počíta to, že si to poistenie platím na Slovensku.. asi to už komplikujem, tak budem končiť.
Naozaj s s tým neviem rady, tak budem vďačná za reakciu
Majte krásny deň
Jana, Havlíčkův Brod
 :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:JE MOŽNOSŤ ZNÍŽENIA ZÁKL.DANE O ŽIV.POISTENIE PLATENÉ v SR?
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2012, 08:15:05 »
Dobrý den,

český zákon o daních z příjmů v § 15, kde je zakotvena možnost odpočtu příspěvku na penzijní připojištění odkazuje na zákon č. 42/1994 Sb., o penzijním připojištění se státním příspěvkem. Pokud tedy nemáte smlouvu uzavřenou právě na připojištění dle tohoto zákona, nemůžete si příspěvky odečíst.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama