reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Nárok na proplacení dovolené  (Přečteno 1952 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

anna medrová

  • Host
Nárok na proplacení dovolené
« kdy: 13. 02. 2012, 13:59:24 »
Dobrý den.Jsem v trvalém pracovním poměru,nyní na rodičovské dovolené,která mi končí za měsíc 14.3.2012.V roce 2008 jsem v červnu otěhotněla(asistovanou reprodukcí) a od tohoto měsíce jsem byla v nemocenském stavu až do mateřské dovolené.Od 1.1.2008-do června 2008,než jsem otěhotněla jsem řádně pracovala.Chtěla bych se vás zeptat,zda mám nárok na proplacení dovolené za mateřskou dovolenou a také jsem si nevybrala dovolenou  v tom půl roce 2008,než jsem otěhotněla.Moc prosím o vaši právní radu.Jsem s pozdravem.Medrová Anna

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Nárok na proplacení dovolené
« Odpověď #1 kdy: 13. 02. 2012, 17:37:21 »
Dobrý den,


nárok na dovolenou byl krácen z důvodu nemocenské dle § 223 odst. 1 zákoníku práce. Na mateřskou jste pravděpodobně nastupovala v roce 2009. Pokud byste požádala o čerpání dovolené bezprostředně před nástupem na rodičovskou, měla byste nárok na plnou dovolenou za rok 2009 (nic by se nekrátilo). Jelikož jste tak zřejmě neučinila, byla Vám pokrácena z důvodu následné rodičovské dovolené. Pokud Vám přesto po krácení nějaký nárok zbyl, můžete dovolenou čerpat po nástupu do zaměstnání (dovolená se proplácí jen při ukončení pracovního poměru).


Více: Jak na čerpání dovolené po mateřské?


Dagmar Kučerová  ;)
 
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama