reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Dohoda o provedení práce a daň  (Přečteno 2067 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Kamila

  • Host
Dohoda o provedení práce a daň
« kdy: 07. 06. 2010, 20:27:22 »
V jakém případě by se prosím strhávala 20% daň???

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Dohoda o provedení práce a daň
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2010, 20:41:59 »
Od 1. 1. 2008 nikdy ... od té doby máme jenom 15 % sazbu daně ...


Kamila

  • Host
Re: Dohoda o provedení práce a daň
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2010, 20:45:40 »
učetní mi tvrdí že je to správně, jelikož spadám s DPP do vyjímky kde nad 5 tis je dan 20%. nevím či argumentovat

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Dohoda o provedení práce a daň
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2010, 07:40:54 »
Proboha ....

Zkuste jí dát přečíst § 38h zákona o daních z příjmů ... především pak odstavec 2 ... a ať vám ona ukáže na základě čeho tak jedná ... ukáže vám stejný paragraf jenom ve starším vydání ...

http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-586-1992-sb-o-danich-z-prijmu/cele-zneni/#p-38h

Pokud to nepomůže, tak ji sdělte, že to půjdete prodiskutovat s místně příslušným finančním úřadem ... když ani to nepomůže, tak to opravdu běžte prodiskutovat s FÚ.


 

Platby GoPay

reklama