reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Úroky z půjčky zaměstnavateli  (Přečteno 1609 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Stejskalová

  • Host
Úroky z půjčky zaměstnavateli
« kdy: 10. 02. 2012, 09:24:40 »
Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanec poskytne zaměstnavateli půjčku a jsou mu vyplaceny úroky ve výši 600,- Kč. Musí si zaměstnanec podat daňové přiznání ? Jiný příjem než ze závislé činnosti nemá. Děkuji. Hezký den.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Úroky z půjčky zaměstnavateli
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2012, 10:02:16 »
Dobrý den paní Stejskalová,

pokud má příjmy od jednoho zaměstnavatele a nemá jiné příjmy dle § 7 až § 10 zákona o daních z příjmů vyšší než 6 000 Kč (za rok), nemusí podávat daňové přiznání. Viz § 38g zákona o daních z příjmů.

Přijaté úroky z půjčky patří mezi příjmy z kapitoválového majetku dle § 8 zákona o daních z příjmů.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama