reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH prodej bytu  (Přečteno 3219 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

VeraJ

  • Host
DPH prodej bytu
« kdy: 07. 06. 2010, 12:00:45 »
Dobrý den, prosím jaká sazba DPH bude účtována při prodeji nového bytu, příp. nedokončeného bytu (nezkolaudovaného) bytu ? Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: DPH prodej bytu
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2010, 12:55:41 »
Bůh suď ... kolik má byt podlahovou plochu v metrech čtverečných?


VeraJ

  • Host
Re: DPH prodej bytu
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2010, 14:11:46 »
byt má buď 55 m2 nebo 77 m2.

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: DPH prodej bytu
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2010, 16:32:31 »
Tak to v obojím případě lze na to navléct ustanovení § 48a zákona o DPH ... tj. uplatňuje se snížená sazba daně ... to jest v současné chvíli 10 %


 

Platby GoPay

reklama