reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Prokazani prijmu ze zahranici  (Přečteno 1445 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Denisa

  • Host
Prokazani prijmu ze zahranici
« kdy: 09. 02. 2012, 11:28:30 »
Dobry den,

ziju v Britanii uz 5 let. V CR jsem nahlasila pobyt v zahranici, vyresila pojisteni a vse. Zatim nemam v planu se vracet a domu letam jen na 10 dni v roce, jinak me vsichni navstevuji zde.

V pondeli jsem obdrzela email z finančního uradu z CR s vyzvou at jim poslu prijmy v Uk od 1.1. 2011 do 31.12. 2011. Kolik dni jsem celkem pracovala, kolik sem zaplatila na pojisteni, dane. Dale chteli vedet kolik dni sem byla v jinych zemich (i treba jen na dovolene).

Odepsala jsem, ze to budu muset spocitat, protoze tu je finanční rok pocítan jinak, a ze se jim ozvu co nejdrive. Take jsem se jich zeptala, proc to musim uvadet, zda je nekde nejaky problem, protoze v UK ziju delsi dobu a zpet se zatim nechystam.

Odpovedi mi bylo, ze jsem mela priznani prijmu odeslat jiz zacatkem ledna a ze se to jednoduse pozaduje kazdy rok...

To je nejaka novinka, nebo jsem neco prosvihla? Myslela jsem totiz, ze tohle se resi jen pri navratu nebo pokud bych mela prijmy i v CR, coz nemam.

Dekuji
 
Denisa

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Prokazani prijmu ze zahranici/daňový rezident GB
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2012, 12:00:37 »
Dobrý den,

tématu daňového rezidentství jsme se v této poradně věnovali již vícekrát. Viz např. odpověď http://poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,4084.msg9992.html#msg9992

Zjednodušeně lze říci, že pokud jste britským daňovým rezidentem a z ČR Vám neplynou žádné příjmy, rozhodně nemáte povinnost podávat v ČR daňové přiznání.

Viz též § 38g zákona o daních z příjmů.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama