reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Auto do nákladů formou paušálu  (Přečteno 4042 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jan

• Host
Auto do nákladů formou paušálu
« kdy: 07. 02. 2012, 11:44:29 »
Dobrý den. Jsem OSVČ. Chtěl by jsem letos dát osobní automobil do nákladů a to formou paušálu. Co musím udělat, kromě placení silniční daně. Lze dát do nákladů i servis, dálniční známku, pojištění, nákup pneumatik atd. vše kromě PHM. Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Kateřina Čepelíková

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Auto do nákladů formou paušálu
« Odpověď #1 kdy: 19. 02. 2012, 12:51:15 »
Dobrý den,
doporučuji Vám položit tento dotaz v Odborných rubrikách, konkrétně v Daňovém přiznání, kde Vám mile rád odpoví náš odborník pan Molín.

S pozdravem
Čepelíková Kateřina
Admin
Kateřina Čepelíková

Michal

• Host
« Odpověď #2 kdy: 19. 02. 2012, 17:26:58 »
Dobrý den. Jsem OSVČ. Chtěl by jsem letos dát osobní automobil do nákladů a to formou paušálu. Co musím udělat, kromě placení silniční daně. Lze dát do nákladů i servis, dálniční známku, pojištění, nákup pneumatik atd. vše kromě PHM. Děkuji

Poušál je 5000 Kč měsíčně. nic víc odepsat nemůžeš !!!!

Redakční tip

• Stálý člen

laik

• Host
« Odpověď #3 kdy: 19. 02. 2012, 18:11:15 »
5000 je paušál,který nahrazuje cenu PHM a parkovného.Zbytek jako pneu, pojistné, servis, odpisy, dál. známka atd. je samozřejmě nákladem. Pokud je používáno i k soukr. účelům, pak je paušál 80% (4000) a je třeba krátit i další náklady v tomto poměru.Takto lze provozovat max. tři vozy ve firmě.

martina

• Host
« Odpověď #4 kdy: 22. 02. 2012, 11:54:51 »
laik: a prosím vás víte v jaké paragrafu je to napsané. Všude se píše jen že se krátí paušál z 5000 na 4000, ale o ostatních výdajích se nepíše:-((

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama