reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Poplatek za užívání telekomunikace  (Přečteno 1446 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Fürstová Luďka

  • Host
Poplatek za užívání telekomunikace
« kdy: 06. 02. 2012, 11:47:05 »
Dobrý den. Každý rok platíme u Městského úřadu Praha  tzv. poplatek za užívání telekomunikace - I. auto - 12.000,-- , II. auto - 36.000,--. Jedná se o uznatelný daňový výdaj (v daňové evidenci OSVČ) v případě, že uplatňujeme paušální výdaj za použivání motorového vozidla t.j 5.000,--/měs. (t,zn. bez parkovného a PHM). Auta jsou v obch.majetku. Děkuji za odpověď. Fürstová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Poplatek za užívání telekomunikace
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2012, 23:20:31 »
Dobrý den,

není mi zcela zřejmé, za co platíte. Jde o poplatek dle obecně závazná vyhlášky č. 5/2011 Sb. hl. m. Prahy,
o místním poplatku za užívání veřejného prostranství?

Paušální výdaj na dopravu ve smyslu § 24 odst. 2 písm. zt) zákona o daních z příjmů zahrnuje:
- výdaje na PHM,
- výdaje na parkovné.

Výklady k danému ustanovení ovšem rozlišují jednorázové "parkovné" při pracovních cestách a výdaje na dlouhodobý pronájem garážových stání a parkovacích míst - ty daňově (nad rámec paušálu) uplatnit lze.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama