reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přechod z daňové evidence na paušální výdaje  (Přečteno 2818 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alena Kubištová

  • Host
Přechod z daňové evidence na paušální výdaje
« kdy: 04. 02. 2012, 18:55:44 »
Dobrý den,  mám příklad. Jsem plátce DPH, vedu tzv. daňovou evidenci a výdaje uplatňuji ve skutečné výši. Při žinostech, které provozuji, mohu uplatnit 60% výdaje paušálem. To vážně jednoduše do daňového přiznání za r. 2011 místo skutečných výdajů napíši částku odpovídající 60% příjmů? Nemusím změnu  nikde hlásit předem?
Dík za info - Alen

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re: Přechod z daňové evidence na paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: 04. 02. 2012, 19:25:41 »
Dobrý den,

nic dopředu hlásit nemusíte, ale daňový základ za předchozí rok musíte upravit o položky uvedené v § 23 odst. 8 ZDPř, tj. zejména o pohledávky a závazky evidované k 31. 12. 2010.

Dále viz odpověď na dotaz http://poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,3334.0.html

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama