reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak na sdružení fyzických osob s cizinci?  (Přečteno 1151 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Marketa

  • Host
Jak na sdružení fyzických osob s cizinci?
« kdy: 03. 02. 2012, 17:38:12 »

Dobrý den,
rádi bychom založili menší jazykovou agenturu s přáteli, z nichž jeden není občanem ČR, ani zde nemá trvalé bydliště. Pochází z Litvy.
Dle dostupných informací na internetu, by to neměl být problém, pokud si všichni zařídí živnostenský list pro daný obor a sepíšou smlouvu, kde se stanový detaily sdružení. Smlouva se pak jen potvrdí u notáře a můžeme začít podnikat.
Já mám ale trvalý pracovní poměr, ráda pracovala jako OSČV jen částečně. V zákoníku je však psáno, že všichni účastníci sdružení si musí být rovni - mít živnostenský list, platit DPH atd. Nebyl by to potom problém takové sdružení založit nebo zda bych, na místo pořizování si živnostenského listu, pracovala na dohodu o provedení práce a sdružení by tak bylo založeno pouze mými přáteli?
Ráda bych si také ověřila, že výše uvedený postup je správný.


Předem děkuji za odpověď
Marketa

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama