reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Švarcsystém  (Přečteno 1394 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pokorná Milena

  • Host
Švarcsystém
« kdy: 02. 02. 2012, 21:50:33 »
Ráda bych se zeptala, jestli jako účetní - OSVČ , pracující pro vícero firem a to poměrně pravidelně - MZDY, DPH a účetnictví.
Je-li i tato činnost považována za: Švarcsystém
 S pozdravem: Milena Pokorná

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Švarcsystém
« Odpověď #1 kdy: 03. 02. 2012, 06:54:12 »
Dobrý den,


domnívám se, že nezáleží na tom, zda zpracováváte účetnictví pro více firem nebo jen pro jedinou. Důležité je, zda tato Vaše činnost vykazuje znaky závislé práce dle § 2 zákoníku práce. V tom případě se jedná o zastřený pracovněprávní vztah.


Dagmar Kučerová  ::)   
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama