reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňe na Mateřské  (Přečteno 2104 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jana

  • Host
Daňe na Mateřské
« kdy: 29. 01. 2012, 20:21:47 »
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, když jsem na mateřské dov.a manžel pronajímá byt v os.vl.,kdy by se peníze z bytu odváděli na mě a já bych je uvedla jako příjem, musí se tato částka zdanit, nebo se vejdu do limitu,který do zdanění nespadá. Manžel má úlevu na daních na vyživovanou manželku. Co je výhodnější pro nás jako rodinu? Druhá otázka, musí se platit obě daně z bytu, myslím tedy z pronájmu a z osobního vlastnictví? A ještě jedna, kolik si můžu na mateřské přivydělat peněz, je to nějak omezené. Děkuji vám moc za odpovědi na mé  dotazy, snad je to srozumitelné. Díky Jana. 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:Daňe na Mateřské
« Odpověď #1 kdy: 30. 01. 2012, 11:35:25 »
Dobrý den,

pokud máte nemovitosti ve společném jmění manželů, může příjem z pronájmu danit kterýkoliv z manželů (viz § 9 zákona o daních z příjmů). Záleží na tom, jak je vlastnictví zapsáno v katastru nemovitostí. To je možné ověřit přímo na internetu (zadejte si "nahlížení do katastru nemovitostí").

Daňové přiznání se nepodává, nemáte-li za rok zdanitelné příjmy vyšší než 15 000 Kč, viz § 38g zákona o daních z příjmů. Rovněž tak se nepodává, máte-li příjmy vyšší, ale tyto příjmy patří mezi příjmy osvobozené nebo vyňaté ze zdanění - takových příjmů je mnoho typů - viz § 3 a § 4 uvedeného zákona.

Nerozumím otázce ohledně "obou daní z bytu" - jaké daně máte na mysli?

Pokud jde o přivýdělek - pokud pobíráte rodičovský příspěvek, Vaše příjmy nejsou nijak omezeny, resp. další příjem neznamená krácení rod. příspěvku.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama