reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Sluneční elektrárna  (Přečteno 1969 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Alice

  • Host
Sluneční elektrárna
« kdy: 29. 01. 2012, 10:28:00 »
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat na možnost použítí daňového poušálu v případě provozování sluneční elektrárny na rodinném domě. Kolik % si mohu odečíst. Děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:sluneční elektrárna
« Odpověď #1 kdy: 29. 01. 2012, 17:54:55 »
Dobrý den,

v případě provozování fotovoltaické elektrárny jde o podnikání podle zvláštních předpisů, a tedy o příjmy dle § 7 odst. 1 písm. c) zákona o daních z příjmů, tomu odpovídá výdajový paušál 40 % z příjmů (viz § 7 odst. 7 písm. c) ZDPř).
Nejedná se o živnostenské podnikání.

Viz také informace MF k dani z nemovitostí v souvislosti s FTVE:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_10520.html?year=0

Dále by Vás mohly zajímat informace:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/dane_poplatky_15006.html?year=0%C2%93#Fotovoltaick_elektrrny

Další zajímavý příspěvek k tématu:
http://www.stormware.cz/podpora/LegServis/Fotovoltaicke_elektrarny_2011.aspx?p=2

S přátelským pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama