reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Kdo a jak kontroluje provoz internetových obchodů?  (Přečteno 5014 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin

• Host
Kdo a jak kontroluje provoz internetových obchodů?
« kdy: 16. 05. 2010, 22:07:10 »
Provozuji půl roku internetový obchod, snažím se mít vše v pořádku, samozřejmě občas udělam něco řekněme "na hranici pravidel".

1. Zajímá mě kdo a jak kontroluje právě internetové obchody? Dělá to ČOI? Jakým způsobem?

2. Může někdo (nějaký orgán) zpětně dohledat co a za jakých podmínek jsem prodal?

3. Jak je to s doklady? Já sice tisknu faktury, i při sebe levnějším zboží, občas vypíšu obyčejný paragón. Ale je to moje povinnost? Ptám se proto, že je pořád stále mnoho obchodů (typicky to bývají potraviny ale i jiné), které Vám z poklady vyjedou akorát lístek na kterém jsou všehovšudy cena a počet kusů. Není na nich vůbec napsáno co jste koupili, jen cena a počet kusů. Jak to tedy je?

Děkuji za odpověď, popř. za nasměrování na příslušný zdroj informací (tím zdrojem nemyslím zákoník)...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Kdo a jak kontroluje provoz internetových obchodů?
« Odpověď #1 kdy: 17. 05. 2010, 07:56:41 »
0. kde chceš hledat informace, když ne v zákoně?

1. kontrolovat tě může kdokoliv, finanční úřad, živnostenský úřad, zdravotní pojišťovna, sociálka, ČOIka ...

2. Samozřejmě .... všichni

3. To záleží na tom zda jsi / nejsi plátcem DPH

Martin

• Host
« Odpověď #2 kdy: 19. 05. 2010, 11:19:54 »
ad 3.

To mě zajímá, jsem neplátce DPH.

Redakční tip

• Stálý člen

HET

• Host
« Odpověď #3 kdy: 19. 05. 2010, 11:53:46 »
Podle živnostenského zákona jste povinen vydat doklad na žádost kupujícího, a to na jakoukoli částku, tudíž minimální hranice už neexistuje.

Hezký den

Martin

• Host
« Odpověď #4 kdy: 19. 05. 2010, 12:11:27 »
Ano. Ale je určeno co musí být na tom dokladu napsáno? Uvedu příklad různých variant, kupjící si zakoupil náhradní díl:

Mirkofon NOKIA 6300    ---- 100Kč/kus ---- CELKEM 100Kč.
Mirkofon NOKIA            ---- 100Kč/kus ---- CELKEM 100Kč.
Díl NOKIA 6300            ---- 100Kč/kus ---- CELKEM 100Kč.
Náhradní díl na mobil     ---- 100Kč/kus ---- CELKEM 100Kč.

Jak přesně musí být na dokladu popsán předmět prodeje? Stalo se mi, že jsem si objednal klávesnici do mobilu a bylo tam napsáno "Díl na mobil". Nebo jsem objednával proteiny pod značkou "Aminostar Whey Gainer blabla". Samozřejmě, že v eshopu bylo na výběr mnoho různých výrobců a typů. V paragónu stálo napsáno "Gainer ... 345Kč" Nemůže to být při případné kontrole problém?

Reklama

• Stálý člen

reklama

HET

• Host
« Odpověď #5 kdy: 19. 05. 2010, 12:23:43 »
Kde vidíte problém při případné kontrole?
Co napíšete na doklad, je Vaše věc (pokud jste prodávající) a věc kupujícího, jestli mu to tak stačí. Jako obchodník si přece vedete evidenci zboží, abyste mohl alespoň jednou ročně (v případě potřeby i častěji) udělat inventuru, jak Vám to předepisuje zákon o dani z příjmů.

Kdybyste byl plátce DPH, potom sdělení o této skutečnosti a sazba. Samozřejmě Vaše základní údaje. A nad 10 tis. taky identifikace kupujícího.

Hezké odpo

Martin

• Host
« Odpověď #6 kdy: 19. 05. 2010, 14:53:57 »
No evidenci samozřejmě vedu. Vedu knihu příjmů a pohledávek. Jsem stále student, je to má vedlejší činnost. Dozvěděl jsem se, že mužu uplatňovat výdaje paušálem a nemusím tak vést evidenci výdajů.

Je třeba vést nějakou evidenci skladových zásob, nebo tak něco?

Omlouvám se, možná to jsou hloupé dotazy. Ale dneska, když začnete podnikat Vám nikdo nic neřekne. Kdybych si ze střední nepamatoval základy účetnictví a neexistoval internet, tak nevím nevím...

HET

• Host
« Odpověď #7 kdy: 19. 05. 2010, 15:00:48 »
Napište mi e-mail: ucto-dph@email.cz

Hezké odpoledne

Platby GoPay

reklama