reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Odstupné + živonst + podpora  (Přečteno 1309 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomáš

• Host
Odstupné + živonst + podpora
« kdy: 24. 01. 2012, 13:03:48 »
Dobrý den,
     chtěl jsem Vás poprosit o radu v jedné záležitosti. Pracuji ve firmě na HPP a k tomu mám živostenský list ( občas neco prodám, opravím, pomůžu ... takové maličkosti na přilepšenou ). Zaměstnavatel vypadá, že firmu zabalí - přestal posílat výplaty a dluží kde může. Plánuji podat výpověď s nárokem na odstupné a chtěl jsem se zeptat, zda odstupné od úřadu práce mohu dostat i v případě, že drobně podníkám ? A jak je to potom s podporou v nezaměstnanosi ? Plánuji přestoupit z krachující firmy rovnou do jiné, ale raději se zeptám, když už otravuji.

Díky moc za informaci

Tomáš

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Odstupné + živonst + podpora
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2012, 20:00:09 »
Dobrý den,

vyplacení odstupného Vaše výdělečná činnost nijak nebrání. Jiné je to s pobíráním podpory. Na tu nebudete mít nárok jednak z důvodu vyplacení odstupného a dále z důvodu podnikatelské činnosti. Jen upozorňuji, že skončením zaměstnání se změní Vaše činnost z OSVČ vedlejší na OSVČ hlavní s povinností minimálních záloh na pojistné. Řešením je přerušení živnosti.

Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama