reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: "Vyúčtování daně"  (Přečteno 1442 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Piposek

  • Host
"Vyúčtování daně"
« kdy: 23. 01. 2012, 11:48:47 »
Posleních 6 let jsem byl zaměstnancem a roční "vyúčtování daně" prováděl zaměstnavatel. Pracovní poměr skončil s koncem roku a od 1.1.2012 jsem OSVČ. Nyní mi z předchozího zaměstnání došel papír "Potvrzení - o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a funkčních požitků, sražených zálohách na daň a daňové zvýhodnění" podle zákona č. 586/1992 Sb.

Krom přehledu je na řádku 17 uvedeno, že roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění NEBYLO provedeno.

Děti nemám, žádné další výdaje o které bych si mohl snížit daňový základ také ne, takže nepředpokládám, že by mi mělo být ze záloh něco vráceno nebo že by byl nedoplatek (fixní mzda po celý rok 2011).

Je potřeba vyúčtování provést? Jak?

V případě jiného zaměstnání bych potvrzení předal na mzdové účtárně, ale jako OSVČ si s tím nevím rady.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 914
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:"Vyúčtování daně"
« Odpověď #1 kdy: 25. 01. 2012, 12:38:20 »
Dobrý den,

pokud nemáte povinnost podat za rok 2011 daňové přiznání (viz § 38g zákona o daních z příjmů), můžete svého bývalého zaměstnavatele dodatečně požádat o roční zúčtování, a to do 15. února následujícího roku.
Nebo si ale můžete na základě potvrzení o zdanitelných příjmech, které Vám zaměstnavatel poskytnutnul, vyplnit daňové přiznání a sám si jej podat. Výsledek bude stejný, zřejmě Vám vyjde přeplatek na dani, který je v obou variantách vracen v dubnu následujícího roku.

S pozdravavem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama