reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Krácení zahraničních náhrad  (Přečteno 1298 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

MartinH

  • Host
Krácení zahraničních náhrad
« kdy: 23. 01. 2012, 10:13:04 »
Dobrý den,
mám jednoduchý příklad, ale možný dvojí výklad. Zahraniční služební cesta trvala  první den 7 hodin a bylo poskytnuto jedno jídlo.  Zaměstnavatel vše krátí na max. možnou  úroveň. Jak se krátí? 70% ze 75% ze 45 EUR, nebo 70% z 1/3 ze 75% ze 45EUR?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Dagmar Kučerová

  • redaktorka a odborný poradce
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 554
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Krácení zahraničních náhrad
« Odpověď #1 kdy: 23. 01. 2012, 11:03:57 »
Dobrý den,


podle znění § 170 zákoníku práce (odstavec 1) bych nejprve stanovila sazbu nejméně ve výši 75 % základní sazby a následně, bude-li poskytnuto jídlo krátila dle odstavce 5.


Dagmar Kučerová  ::)
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz



 

Platby GoPay

reklama