reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 48 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: dan akcie a DAX  (Přečteno 5779 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal

  • Host
dan akcie a DAX
« kdy: 22. 01. 2012, 13:36:38 »
Dobry den,
   je mi celkem jasne zdaneni akcii do 6 mesicu, kde jednotlive zisky ze vsech akcii se kryji se ztratou vsech akciich (vydelam 100 prodelam 100 vydelek a dan 0) Muj dotaz je z pohledu pokud mam na akciich ztratu, a v investici do akcioveho indexu (v mem pripade na Forexu DAX30) zisk, zda jsou danove scitatelne (odecitatelne). (vydelam 100 na DAXu, prodelam 100 na akciich = je vysledek 0 i na danich?). V pripade investovani do menovych paru mi je jasne ze to nelze kombinovat s vysledkem akcii, ale jak je to s investici do akcioveho indexu?
   Mockrat dekuji za odpoved.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Moderator
  • *****
  • Příspěvků: 914
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:dan akcie a DAX
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2012, 21:13:42 »
Dobrý den,

navzájem lze započítávat ztráty a zisky z obchodování s "cennými papíry". Musíme si tedy definovat cenný papír. Vycházíme přitom ze zákona o cenných papírech, dle kterého mezi CP patří:
"akcie, zatímní listy, poukázky na akcie, podílové listy, dluhopisy, investiční kupóny, kupóny (§ 12), opční listy, směnky, šeky, náložné listy, skladištní listy a zemědělské skladní listy".

Vzhledem k tomuto výčtu a dalším charakteristikám cenných papírů - viz např. § 5 zákona o cenných papírech, se domnívám, že Vámi obchodované akciové indexy nelze zahrnout mezi CP a nelze tudíž kompenzovat ztráty z obchodování s akciemi se zisky z obchodování s akciovými indexy.

Akciové indexy jistě nepatří mezi deriváty (obchodování s deriváty zcela jistě NELZE započítávat s obchody s cennými papíry), ale zřejmě ani nebudou cennými papíry.

Doporučuji ovšem věc ještě zkonzultovat s odborníkem na obchodování na kapitálových trzích, resp. zapátrat po výkladu § 1 odst. 1 zákona o cenných papírech, je tam použito slovo "zejména", tudíž uvedený výčet, co vše je považováno za "cenný papír", nemusí být uzavřený.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama