reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Balíček na dobírku  (Přečteno 1892 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Hanča

• Host
Balíček na dobírku
« kdy: 20. 01. 2012, 13:24:07 »
 Dobrý den,
v únoru 2011, mi byl doručen balíček přepravní společností GLS od maďarského dodavatele zboží. Dobírku jsem při převzetí zaplatila (jedná se o částku cca 4500,- Kč) a přepravci podepsala nějaké doklady.
V létě se ozvala maďarská strana, že faktura je u nich neuhrazená, ať ji zaplatím. Odkázala jsem je na přepravce, který ode mne peníze převzal, ať pohledávku uplatňují u něho. Ti se ale ozvali také, že peníze nemají a že je po nich maďaři chtějí. Začala jsem se na jejich žádost pídit po potvrzení (dokladu) o úhradě dobírky, kterou mi měl předávající řidič přepravní společnosti předat, ale lístek jsem nenašla.
Napsala jsem tedy čestné prohlášení, že jsem balíček uhradila a brala věc za uzavřenou.

Nyní mne kontaktoval řidič, kterému dali údajně balíček k úhradě a hrozí mi žalobou, že když nemám doklad, že jsem určitě nic neuhradila a že na nic nemám doklad, že se se mnou bude soudit a spor jistě vyhraje.

Dalším průzkumem přímo u společnosti GLS jsem se dozvěděla, že někdy se stane, že v dokladech není uvedeno, že má přepravce vybrat dobírku (dejme tomu, že se přesně tato skutečnost mohla stát), ale jakmile je na balíku dobírka uvedena, musí ji dle interních podkladů vybrat. Což udělal a na balíku dobírková cena určitě byla.
Po maďarské straně teď poptávám i potvrzení, že na dobírkové balíky píší dobírkovou cenu a dobírku.

Jak mám nyní postupovat?
Nerada bych 4500 platila znovu, ale také bych byla nerada popotahována soudy a vzhledem k tomu, že nemám doklad a tudíž bych opravdu mohla spor 100% prohrát a ještě v plné výši hradit veškeré soudní náklady, náklady na právníka řidiče apod.

Děkuji předem moc za Váš názor či radu.
S pozdravem
Hanča

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama