reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Reklamace  (Přečteno 1152 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal

• Host
Reklamace
« kdy: 19. 01. 2012, 15:13:55 »
Pěkný den.
Po zakoupení sněhové frézy se začali objevovat problémy viz. další popis.
Navštívil jsem kamenný obchod, tam kde jsem frézu koupil a tam mi dali e-mailovou adresu, ať napíšu (dodavateli) co se s těmi problémy dá dělat.

Toto jsem napsal:

Pěkný den.
 # # Tímto bych chtěl reklamovat sněhovou frézu MTD ME 76.
 # # Hlavní důvody reklamace jsou:
 # # 1-Sněhové fréza neodstraní z povrchu zhutnělý sních , který spadnul se
 # sřechy.
 # # Neodstraní také zmzlý sníh.
 # # 2-Při frézování mokrého sněhu se po několika minutách provozu ohýbají
 # prostřední
 # # šneky.
 # #
 # # Z výše uvedeného tedy vyplívá, že stroj nezvládá, to co by dle návodu k
 # použití
 # # měl umět.
 # # Pokud má odstranit více než jen čerstvě napadený sníh, začnou se projevovat
 # výše
 # # uvedené problémy.
 # # Což podle mého názoru neodpovídá ani poměrně vysoké pořizovací ceně.
 # #
 # #
 # # V příloze jsou ofoceny patřičné dokumenty.
 # #
 # # Prosím o rychlé jednání.

V příloze jsem ofotil Paragon a návod k použití, kde neni stanoveno co může a nesmí fréza frézovat.

Nyní už měsíc čekám na odpověď.

Můžete mi prosím poradit jak mám dál postupovat?
Děkuji Michal

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Jana Bohutínská

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Reklamace
« Odpověď #1 kdy: 19. 01. 2012, 15:27:51 »
Dobrý den, v kamenném obchodě, kde jste zboží koupil, máte právo zboží reklamovat podle občanského zákoníku. Doporučuji proto v obchodě uplatnit reklamaci, kterou obchodník musí vyřídit. Není vaše starost, abyste si dopisoval s dodavatelem.Navíc, občanský zákoník v paragrafu 597 uvádí:

Citace
Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým.

Ve vašem případě se tedy dokonce domnívám, že máte nárok zboží vrátit a požadovat vrácení peněz.

Platby GoPay

reklama