reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Daňové náklady minulé účetní období  (Přečteno 3571 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Pohanová

  • Host
Daňové náklady minulé účetní období
« kdy: 17. 01. 2012, 15:12:16 »
Dobrý den,
 
 chtěla jsem se zeptat, jestli mohu dát do nákladů v roce 2012, doklady, které jsou z roku 2011 tak, aby šlo uplatnit jak DPH, tak i byly daňově uznatelné.
 
 Děkuji, Lenka Pohanová

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Jan Molín

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
    • MIVO s.r.o.
Re:daňové náklady vystavené v minulém účetním období
« Odpověď #1 kdy: 19. 01. 2012, 09:55:09 »
Dobrý den,

a) Z hlediska daně z příjmů musí být zachována vazba na zdaňované výnosy, tedy že jde o náklady (výdaje) vynaložené na dosažení, zajištění a udržení výnosů (příjmů), pokud tedy náklad nesouvisí s výnosy roku 2012, nemůže být považován za daňově uznatelný. Vycházíme z § 24 zákona o daních z příjmů.

b) Pokud jde o DPH, dle § 73 odst. 2 zákona o DPH je lhůta pro uplatnění nároku na odpočet DPH na vstupu tříletá. Viz uvedené ustanovení.

S pozdravem

Jan Molín
Jan Molín
daňový poradce
MIVO s.r.o.
http://www.mivo.cz/



 

Platby GoPay

reklama