reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přechod na paušální výdaje  (Přečteno 2867 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Katerina

  • Host
Přechod na paušální výdaje
« kdy: 10. 05. 2010, 23:51:59 »
Dobrý den, nevím si rady se specifických případem přechodu na paušální výdaje. Podnikatelský subjekt doposud (do r. 2009) vedl daňovou evidenci, nyní si od roku 2010 přeje přejít na vedení účetnictví (z interních důvodů - požadavek na přehlednost). Vyplatí se mu však zároveň přejít na uplatňování paušálních výdajů procentem z příjmů. V zákoně o daních z příjmů příloze č. 3 je popsán postup pro úpravu základu daně při přechodu z daňové evidence na vedení účetnictví. V § 23 odst. 8 písm b) bod 2. je popsán postup pro přechod z daňové evidence na uplatňování paušálních výdajů. Tyto dvě operace jsou prakticky identické, avšak při přechodu na paušál se jedná o úpravy základu daně v předcházejícím zdaňovacím období (rok 2009). Je tedy nutné znovu v roce 2010 z důvodu vedneí účetnictví dodaňovat pohledávky a zásoby? (i přestože se budou uplatňovat výdaje procentem z příjmu?) Předem mnohokrát děkuji za radu!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Přechod na paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2010, 16:51:32 »
Na konci roku uvidíte, zda v roce 2010 budete mít účetnictví či paušální výdaje a podle toho se zachováte s případným dodaněním roku 2009. Pokud podáte dodatečné daňové přiznání za rok 2009 z titulu přechodu (je jedno už kam) do 31. 3. 2011 tak to máte bez jakékoliv sankce.


 

Platby GoPay

reklama