reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Půjčka od společníka do přiznání  (Přečteno 1824 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

DvorakovaAlena

  • Host
Půjčka od společníka do přiznání
« kdy: 07. 05. 2010, 14:39:16 »
Dobry den,
chtela bych vedet, jak na pujcku od spolecnika. Musi byt urocena?
Pokud by spolecnik pujcil 200000 na jeden rok, co tedy s tim, uctovani je mi jasne.
Nevim, pokud by byla urocena, zda to spolecnik musi dat do sveho dan, priznani.
Velmi dekuji za odpoved

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: Půjčka od společníka do přiznání
« Odpověď #1 kdy: 07. 05. 2010, 20:14:40 »
a) musí být úročena ... pokud nebude tak společník stejně musí o "pseudovýnos z úroků" zvýšit svůj základ daně ...
b) jde to do příjmů dle § 8


 

Platby GoPay

reklama