reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Podnikání v rodiném domě  (Přečteno 3825 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Zuzana

• Host
Podnikání v rodiném domě
« kdy: 04. 05. 2010, 21:59:47 »
Dobrý den,
měla bych dotaz. Zrekonstruovala jsem statek, ale bohužel mám nepřející sousedy, kteří mi nedovolí změnu užívání stavby. Proto mě zajímá, jaké mám možnosti pokud bych chtěla podnikat v rodiném domě.

Především mě zajímá zákon ohledně hlídání dětí v RD ( max. 5 dětí ) - nemohu tento zákon najít a nevím zda je k této činosti zapotřebí živnostenského oprávnění?

Děkuji za odpověď
Zuzana

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Pavel Říha (Rop)

• Profík
    • Zobrazit profil
Re: Podnikání v rodiném domě
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2010, 21:11:58 »
Zákon na hlídání dětí není ... a pokud vyhraje levice tak ani nebude ...

Takže se postupuje dle standardního živnostenského zákona ... tj. hlídání dětí je živnost a pokud to jsou děti tuším do 3 let tak k tomu potřebujete i příslušné vzdělání ... všechno výš je živnost volná ... a stanete se klasickou podnikatelkou ... se všemi strastmi které to obnášejí ... a co se týče stavebních podmínek, tak bych doporučil místně příslušný stavební úřad ...

Platby GoPay

reklama