reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Bezpečnostní kamery  (Přečteno 2335 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Libuše

  • Host
Bezpečnostní kamery
« kdy: 12. 01. 2012, 08:05:51 »
Dobrý den, prosím o radu jak zaučtovat fa za bezečnostní system 60.000 Kč , který byl nainstalován na pronajatem skladě. Děkuji za odpověď

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní kamery
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2012, 18:01:26 »
A máte od pronajímatele povolení k instalaci a následnému odepisování?


Libuše

  • Host
Re:Bezpečnostní kamery
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2012, 18:56:24 »
Ano máme uzavřenu písemnou  nájemní smlouvu, se souhlasem instalace bezpečnostního systému. O odpisování však zmíňka není - je nutno smlouvu doplnit? Děkuji

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní kamery
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2012, 22:01:01 »
Takhle ... kamery samy o sobě jsou samostatné movité věci i když jsou spojeny s budovou (viz pokyn GFŘ D-6 k § 26).

Kabeláž je pak technickým zhodnocením budovy ovšem pokud přesáhne částku 40 000 Kč (což se asi nestalo). Takže to bude jednorázový náklad. Ovšem o té možnosti daňové uznatelnosti na straně nájemce bych se ve smlouvě zmínil :-)


 

Platby GoPay

reklama