reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Pracovní úraz bez pojištění  (Přečteno 1324 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martin1992

• Host
Pracovní úraz bez pojištění
« kdy: 11. 01. 2012, 17:25:47 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu otázku, která mě teď velice trápí. Od června 2011 mám živnostenský list a pracuji ve firmě která podniká v kovoobráběčství. A tento čtvrtek jsem si způsobil pracovní úraz( při plnění pracovního úkolu). Přeřízl jsem si šlachy na pravé ruce u ukazováčku a prostředníčku. Min. 2 měsíce nebudu moci pracovat a platím jen sociální a zdravotní a dohromady to dává: cca 3500, jinak nemám žádnou pojistku a tak mě zajíma zdali mám právo na nějaké peníze od pojišťovny. Jsem veden na všeobecnou průmyslovou pojišťovnu. Děkuji Vám za jakoukoliv odpověď. Martin

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Dagmar Kučerová

• redaktorka a odborný poradce
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Podnikatel.cz
Re:Pracovní úraz bez pojištění
« Odpověď #1 kdy: 11. 01. 2012, 17:54:43 »
Dobrý den,

pokud si řádně platíte nemocenské pojištění OSVČ, budete mít nárok na nemocenské od 22. dne nemoci od ČSSZ (z Vašeho dotazu to není zřejmé). Zdravotní pojišťovna žádné nemocenské ani úrazové nevyplácí. Máte-li sjednáno komerční pojištění, záleží na podmínkách tohoto pojištění. Pro OSVČ je dokonce vhodné mimo "klasické" nemocenské pojištění sjednat pro případ nemoci nebo úrazu navíc i komerční pojištění.

PS: V případě, že si nemocenské OSVČ neplatíte, nebudete v době nemoci finančně zabezpečen, ale navíc jste povinen platit zálohy na důchodové a zdravotní pojištění.

Dagmar Kučerová  ::)     
Dagmar Kučerová
redaktorka a odborný poradce serveru Podnikatel.cz
www.dagmarkucerova.cz

Platby GoPay

reklama