reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: DPH při poskytování služeb na Slovensku  (Přečteno 3807 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

novnet13

  • Host
DPH při poskytování služeb na Slovensku
« kdy: 20. 05. 2010, 12:31:34 »
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat a zároveň poradit jak je to te´d po novu, když český neplátce poskytne službu pro slovenského plátce (ve výstavnictví neboli složení stánků pro výstavu )na území slovenska.Musí se stát neplátce automaticky plátcem?Pokud ano tak jak bude vystavena fa s daní nebo bez?

Děkuji předem za opdpovědi

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Offline Pavel Říha (Rop)

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 444
    • Zobrazit profil
Re: DPH
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2010, 15:02:12 »
český zákon o DPH = zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty
slovenský zákon o DPH = zákon č. 222/2004 Zb., o dani z pridanej hodnoty


ČR: Místo uskutečnění zdanitelného plnění se určuje dle § 10b českého zákona o DPH - tj. místo uskutečnění zdanitelného plnění je SR. Českým plátcem se poskytovatel stát nemusí, neboť se na něj vztahuje § 94 odst. 11 českého zákona o DPH a ani nemusí z toho plnění odvést daň dle § 108 českého zákona o DPH.

SR: Místo uskutečnění zdanitelného plnění se určuje dle § 16 odst. 3 slovenského zákona o DPH - tj. místo uskutečnění zdanitelného plnění je SR. Slovenským plátcem se poskytovatel stát nemusí neboť se na něj vtahuje § 5 odst. 1 písm. b) slovenského zákona o DPH a ani nemusí z toho plnění odvést daň dle § 69 slovenského zákona o DPH.


 

Platby GoPay

reklama