reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jak podnikat v zahraničí s českou firmou?  (Přečteno 2813 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Stefy

  • Host
Jak podnikat v zahraničí s českou firmou?
« kdy: 03. 05. 2010, 17:39:23 »
Dobry den, jsem občanem  republiky, ale pracuji v Itálii. Penízky bohuzel nestaci, tak bych si chtěla privydelat hlidanim zvirat, predvadenim na vystavach a transportem koni, bohuzel v Itálii máme velke kontroly, takže bych si musela otevrit firmu. Chtěla bych se zeptat, jestli bych si mohla firmu zaridit v CR a sluzby nabizet v zahranici jak by to probíhalo s fakturaci a daněmi a všechno kolem. Děkuji Stefy

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaHET

  • Host
Re: Jak podnikat v zahraničí s českou firmou?
« Odpověď #1 kdy: 19. 05. 2010, 12:14:27 »
Dobrý den,

máme v EU volný pohyb služeb. Můžete si zřídit živnostenský list v ČR, platit pojištění ZP a ČSSZ v ČR. Potom ale musíte své služby poskytovat jako "přeshraniční". To je být usazená v Česku, platit daně v Česku, poskytovat své služby také klientům v Česku.
Nebo můžete poskytovat své služby formou "usazení" v Itálii, potom se podrobíte zákonům v Itálii, především živnostenskému a daňovým.

Hezký den


 

Platby GoPay

reklama